obr

SDH MYSLEJOVICE

Vás zve na „Soutěž všestrannosti“

„O ŽELEZNÉHO HASIČE“

Konanou v sobotu 24. dubna 2010
v 13:00 hodin na místním fotbalovém hřišti

Termín: Sobota 24. dubna 2010
Místo konání: Fotbalové hřiště Myslejovice
Startovné: 50,- Kč (1 osoba) – platí se při prezenci
Prezence: Prezence jednotlivců musí být provedena nejpozději do 12:45 hodin
Kategorie: Soutěž jednotlivců v jednotné kategorii. Soutěž je určena jak pro dobrovolné, tak profesionální hasiče, bez rozdílu věku či pohlaví.
Pořadí: Startovní pořadí dle rezervace, popřípadě po dohodě s pořadatelem.
Program: 12:00 až 12:30 příjezd a prezence
12:30 až 12:45 nástup a určení startovního pořadí
12:45 až 13:00 seznámení soutěžících s pravidly a tratí
13:00 zahájení soutěže
Popis tratě: Povrch travnatý
Měření času: Třemi rozhodčími pomocí stopek
Přihlášky: Závazné přihlášky zasílejte prostřednictvím mailu na adresu:
Organizační zajištění: Občerstvení je zajištěno v prostoru soutěže

SRDEČNĚ VÁS ZVOU POŘADATELÉ

Výzbroj a výstroj soutěžícího:

• Základní
  • Triko s krátkými nebo dlouhými rukávy (pod ochranným oděvem)
  • Kompletní třívrstvý zásahový oblek včetně odnímatelných vrstev
  • Zásahová přilba
  • Ochranné zásahové rukavice
  • Zásahová obuv

• Alternativní
  • Ochranný oděv PSII místo ochranného zásahového oděvu pro hasiče
  • Pracovní rukavice
  • Pracovní kotníková obuv místo zásahové obuvi (nikoli však sportovní)
  • Závodníci, kteří určitým vybavením nedisponují, si jej po předchozím nahlášení v přihlášce mohou vypůjčit přímo na místě, kde toto vybavení bude k dispozici.

Pravidla soutěže:

• Nejméně 5 minut před stanovenou dobou startu se závodník v předepsané výstroji a výzbroji dostaví do stanoveného prostoru k předstartovní kontrole.
  • Po kontrole závodník odchází přímo do prostoru startu.
  • Závodník startuje s kompletem ochranného oděvu zapnutým do horní úrovně, nasazenou přilbou a s nasazenými rukavicemi.
  • Takto připraven ke startu musí být soutěžící nejméně 30 vteřin před stanoveným časem jeho startu.
  • Každý soutěžící je povinen absolvovat celou trať a překonat v určeném pořadí překážky na trati (viz. dále uvedený popis trati).
  • Po celou dobu pokusu nesmí soutěžící sundat ani rozepínat žádnou součást výstroje.

Ukončení pokusu:

• Nesplnění nebo nedodržení pokynů rozhodčích a pravidel této soutěže vede k diskvalifikaci!!!

• Nedotažení hadic a proudnic na metu a následné odhození proudnic
  • Nepřekonání bariéry
  • Rozepnutí nebo odložení jakékoliv součásti výstroje
  • Neuposlechnutí pokynů rozhodčího
  • Nedodržení trasy – trať bude celá označená páskou
  • Nepřemístění zátěže na místo určení
  • Použije-li soutěžící nedovolený materiál, nepatřící do dané disciplíny ke zvýhodnění jeho pokusu
  • Nedokončí-li soutěží svůj pokus v čase pod 10 minut
  • V případě nevolnosti nebo zdravotní indispozice musí ukončit pokus sám závodník
  • Poruchy nebo závady na výstroji a výzbroji soutěžícího nebo zranění soutěžícího nejsou důvodem k opakování pokusu

Vyhodnocení:

• Bude provedeno nejpozději do 30 minut po ukončení posledního pokusu.
  • O umístění rozhoduje dosažený celkový čas.
  • Čas se měří ručně stopkami 3 nezávislými rozhodčími.
  • První tři soutěžící obdrží poháry a věcné ceny a do 10. místa budou dále uděleny věcné ceny a diplomy.

Bezpečnostní opatření:

• Všichni soutěžící musí být fyzicky způsobilí.
  • Zdravotní stav soutěžících nebude před konáním soutěže kontrolován.
  • Každý závodník soutěží na vlastní nebezpečí a je si vědom rizik, které tato soutěž obnáší.
  • Součástí přihlášky je i revers (stačí podepsat až při úhradě startovného), kterým se pořadatel zříká odpovědnosti za vznik případných zranění závodníků.
  • Proto se nedoporučuje požívat před závodem alkohol a jiné omamné látky.
  • V případě zjevného podezření (malátnost, zpomalené reflexy, zhoršené vnímání, apod.), že soutěžící nastupuje na start pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, si pořadatel vyhrazuje právo takového-to soutěžícího do závodu nepustit a soutěžící nemá nárok na vrácení startovného.
  • Zároveň bude soutěž připojištěna a na celý průběh závodu bude dohlížet zdravotní služba.

Organizační záležitosti:

• Počet soutěžících není omezen.
  • Soutěž je určena jak pro dobrovolné, tak profesionální hasiče, bez rozdílu věku či pohlaví.
  • V případě malého zájmu o akci, bude soutěž přesunuta na jiný termín a všichni účastníci budou zavčas informováni prostřednictvím mailu a webových stránek.
  • Přihlášky zasílejte prostřednictvím mailu na adresu: burianekmilan@seznam.cz nebo poštou na adresu uvedenou v kontaktech níže.
  • Poslední termín pro přihlášení je sobota 10. 4. 2010. Po tomto termínu bude možné přihlášení pouze po telefonické domluvě.
  • Propozice a průběžný přehled nahlášených soutěžících bude uveřejněn na těchto stránkácH

Kontakt:

1.3.2009